Новолюбомирський заклад дошкільної освіти
(ясла-садок) загального типу
Олександрійської сільської ради
Рівненського району Рівненської області

Матеріально-технічне забезпечення закладу

Матеріально-технічне забезпечення закладу освіти (згідно з ліцензійними умовами)

    Новолюбомирський ЗДО (ясла-садок) розміщений у типовій двохповерховій будівлі загальною площею 1075,4 кв. м.  Будівля закладу обладнана пандусом  для обслуговування осіб з особливими потребами.

    Дошкільний навчальний заклад обладнаний мережами господарсько-питного водопостачання, мережами каналізації, водостоку, опалення, вентиляції. Заклад під'єднаний до централізованого теплопостачання та водопостачання. Гарячою проточною водою заклад забезпечений завдяки наявності електробойлерів у всіх групових приміщеннях та харчоблоці. Електропостачання закладу здійснюється за ІІ категорією надійності від двох незалежних взаєморезервуючих шляхів живлення. Будівля розташована на окремій земельній ділянці загальною площею 1.400 га. Територія впорядкована, огороджена, озеленена, обладнана необхідними спорудами. На території розміщені:

-  дитячі ігрові майданчики, відокремлені захисними зеленими смугами,

-  фізкультурний майданчик,

-  куточок лісу,

 -  фруктовий сад.

       Обладнання на майданчиках відповідає росту і віку дітей, надійно і стійко закріплено. Наявні акти обстеження фізкультурного та іншого ігрового обладнання для безпечного використання в роботі з дітьми. Кожна група  на майданчиках має тіньовий навіс для захисту від сонця й опадів.

       Створення умов для повноцінного, своєчасного й різнобічного розвитку дитини, виховання ініціативної, творчої особистості - одне з важливих завдань дошкільного закладу. Саме тому колектив закладу значну увагу приділяє постійному вдосконаленню розвивального предметно-ігрового середовища. Вдала організація розвивального освітнього простору у ЗДО стала основою для захоплюючого, змістовного життя та різнобічного розвитку кожного вихованця.

       У  закладі  дошкільної освіти функціонують:

  • 4 групових приміщення, кожне з яких має: роздягальну, ігрову, спальну, туалетну кімнати. Кожне групове приміщення ізольоване від інших та має зручні сполучення з іншими функціональними приміщеннями закладу дошкільної освіти;
  • фізкультурна зала з інвентарем, традиційним та нетрадиційним обладнанням;
  • музична зала з необхідним наповненням;
  • методичний кабінет - центр методичної роботи з педагогічними кадрами дошкільного закладу;
  • кабінет практичного психолога - оснащений для забезпечення роботи психологічної служби закладу;
  • кабінет бухгалтерської служби - оснащений для здійснення завдань Квасилівського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) як розпорядника бюджетних коштів нижчого рівня;
  • харчоблок - забезпечений технологічним обладнанням: 1 електроплита, духова шафа, м'ясорубка,  холодильна камера, 3 холодильники, 1 морозильна камера, вентиляційна система, 1 ваги, необхідний посуд (каструлі, сковороди, миски, ножі, розливні ложки тощо);
  • пральня - забезпечена однією пральною машиною,  праскою;
  • медичний кабінет для обслуговування дітей: медичний кабінет, ізолятор забезпечені необхідним обладнанням та матеріалами.

     Поступово групи забезпечуються необхідним обладнанням відповідно до «Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти» (наказ МОНУ від 19.12.2017 №1633). У кожній віковій групі придбані різної форми дитячі стінки для іграшок, які виготовлені за спільними дизайнерськими проєктами працівників та батьків (жодна не повторює іншої).          

    Оснащені розвивальні осередки:

- самостійної художньої діяльності із традиційними й нетрадиційними матеріалами для художньо-продуктивних видів діяльності дітей;

- бібліотечний - теж різні за формою, кольором та наповненням;

- куточки природи - в кожній групі розміщено та обладнано по іншому;

 - осередки пізнавального розвитку; 

- осередки сюжетно-рольових ігор (сучасні дитячі кухні; затишні ігрові кімнати з меблями, підібраними до зросту дітей; діти люблять приймати гостей, готувати їжу, вкладати лялечок спати);

- куточки усамітнення;

- осередки для ігор з піском та водою (група раннього віку).

     Усі навчально-дидактичні матеріали та посібники зберігаються в окремих шафах у належному стані, частина з них заламіновані.

     Важливим чинником роботи у закладі є аналіз та створення умов відповідно до Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом МОЗУ від 24.03.2016  № 234, який визначає санітарно-епідеміологічні вимоги до дошкільних навчальних закладів усіх форм власності, виконання яких дозволяє створити нешкідливі умови розвитку, виховання, навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров'я дітей.

      Матеріально-технічний стан групових приміщень відповідає нормам санітарно-гігієнічного забезпечення. Групи укомплектовані м'яким і твердим інвентарем.  Щорічно проводяться необхідні ремонтні роботи. Кожна дитина індивідуально забезпечена: меблями, постільною білизною, рушниками. Кухонний посуд для отримання страв з харчоблоку відповідає вимогам інструкції з організації харчування. Столовим посудом для харчування дітей групи забезпечені у достатній кількості; посуд естетичний, у хорошому стані.   Посуд, меблі, постільна білизна, рушники марковані згідно санітарно-гігієнічних вимог.

      Достатньо інвентарю для прибирання приміщень, який маркований та правильно зберігається.  У робочому стані сантехнічне обладнання. У групах достатня кількість миючих та дезінфікуючих засобів, придбаних, в основному, за кошти батьків.

      Дотримується належний санітарний режим: здійснюється провітрювання, вологе прибирання, дотримується тепловий режим, проводиться кварцування групових приміщень. Тепловий режим у групових приміщеннях в межах норми (+18+22С). Працівники забезпечені спецодягом, який використовується за призначенням. Всі групові приміщення музична та фізкультурна зала забезпечені бактероцидними лампами.

      Заклад підключений до мережі Інтернет та має такі технічних засобів: комп'ютери - 2, ноутбук - 1, принтери - 3, ксерокс - 1,  музичними колонками - 2.

      Осучаснені інформаційні стенди: «Методичний інформатор», «Оголошення», «Медичний вісник»; куточки: «Охорона праці», «Цивільна оборона», «Пожежна безпека»; «Куточок споживача», «Меню для батьків» у коридорі та у групових приміщеннях, батьківські куточки.

       Постійно вдосконалюється матеріально-технічний стан приміщення та території Новолюбомирського закладу дошкільної освіти (ясла-садок):

  • проведена реконструкція: замінені всі вікна та  двері на енергозберігаючі;
  • частоково замінені  вхідні та міжкімнатні двері;
  •  встановлені: лічильники води та теплової енергії; водозливна система на приміщенні закладу;
  • частково проведений ремонт пожежного гідранта та постійно проводиться його повірка;
  • всі групові приміщення забезпечені водонагрівачами,  постійно поповнюється м'який інвентар:  спецодягом для працівників, гардинами, тощо;
  • поступово відбувається заміна старих меблів на нові більш сучасні;
  • дитячі майданчики поповнюються ігровим обладнанням.  

      З метою обліку матеріальних цінностей та правильним використанням і збереженням власності закладу, щорічно проводиться інвентаризація майна.

      На виконання Правил пожежної безпеки в Україні затверджених наказом МВС від 30.12.2014 року № 14-17 та Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 15 серпня 2016 року № 974, а також для підтримання необхідного рівня пожежної безпеки у Новолюбомирському ЗДО (ясла-садок), щорічно затверджується Комплексний план заходів для забезпечення пожежної безпеки у закладі. У кожному груповому приміщенні передбачені шляхи евакуації вихованців та працівників на випадок надзвичайної ситуації. Заклад забезпечений у достатній кількості вуглекислотними та порошковими вогнегасниками, які періодично перезаряджаються. Наявні пожежні крани, які щорічно перевіряються на пуск води. На території закладу розташований пожежний гідрант. Придбано стаціонарний пожежний щит з обладнанням. На всіх поверхах приміщення розміщені плани евакуації та плани оповіщення на випадок надзвичайної ситуації. Проводяться інші заходи по забезпеченню пожежної безпеки у закладі.  

      Залишаються невирішеними  першочергові проблеми:

- провести реконструкцію системи опалення, водопостачання та каналізаційної системи, зовнішнього освітлення;

 

 - проведення поточних ремонтів (заміна дахів тіньових навісів)  на майданчиках всіх груп  - проведення поточного ремонту приміщення пральні;

 - встановлення пожежної сигналізації;

 - ремонт покриття під'їздної дороги, доріжок та фізкультурного майданчика на території закладу.